... to správne miesto pre tvoj relax

Aktuálny program

Aktuálny program

 • So
  25
  feb
  2017
  20:00Vstupné: 3€

  Ataraxia - drsné jadro troch metalurgov spod Čebraťa, ktorí obcujú s hc/crust/grindcorom a občas sa zatúlajú do iných metalových zákutí...

 • So
  11
  mar
  2017
  20:00Vstupné: 3€

  Nový album Smola a Hrušky – Čiernobiely je plný farieb. Punkoví romantici z kapely Smola a Hrušky v Ružomberku.

  Smola a Hrušky je slovenská reggae-punková hudobná skupina zo Spišskej Novej Vsi, ktorá vznikla v roku 1997. Skupinu preslávili najmä hity: Svokra, Fajčiť Treba, Pridaj Si Ma, Na Čom Záleží, Som Najebaný, Čierny Biely a mnohé ďalšie.

 • So
  25
  mar
  2017
  20:00Vstupné: 3€

  Zrod skupiny EUFORY, na ktorého počiatku stála bubeníčka Miriama Hodoňová ako zakladajúci člen kapely, sa začal písať v r. 2008. Miriama, tvrdá vyznávačka heavy metalu, glam metalu a hard rocku 80tych rokov, začala hrávať na bicie nástroje, za ktorými si drží stabilné miesto v skupine EUFORY až do súčasnosti.

  www.eufory.sk

 • So
  22
  apr
  2017
  20:00Vstupné: 3€

  Kapelu Sunlips založili v roku 2008 súrodenci speváčka Viky a gitarista Paľo. Počas svojho pôsobenia si sami vydali v roku 2010 EP album s piatimi skladbami a v roku 2013 album Dosť bolo rečí. Skupina za svoju existenciu okrem koncertovania a vydania niekoľkých videoklipov sa úspešne zúčastila mnohých kapelových súťaží, kde získala aj finančné ocenenia, spomenieme napr. Košický zlatý poklad, Rock me fest v Nitre. V súčasnosti kapela pracuje na novom albume, ktorý by mal vyjsť v lete 2017.

  www.sunlips.sk

 • Po
  28
  aug
  2017
  20:00Nové Korzo

  Ružomberský klub Nové Korzo stále žije a na konci leta tu môžete zažiť brutálne death metalové peklo. Práve v tomto priestore bude mať celoeurópske turné s názvom BRUTAL GROOVES GRINDING MOVESsvoju jedinú zastávku v rámci Slovenska (28.august 2017). Vystúpia tu štyri formácie, ktoré síce majú vo svojej žánrovej škatuľke spoločné slovné spojenie death metal, ale takmer každá banda pochádza z iného kontinentu. GUTSLIT sú z Indie, SPLATTEREDz americkej Kalifornie, ďalej sú tu Kolumbijčania CARNIVORE DIPROSOPUS a Európu reprezentujú Nemci STILLBIRTH. O tom, ako sa vôbec tieto formácie mohli dať dokopy nám pár viet povedal basgitarista Josh zo SPLATTERED:

  „Za spojením našej kapely s celým lajnapom tohto turné stojí tvrdá práca chlapcov zo Stillbirth, Lukasa a Dominika. Oni dali všetko dokopy, zorganizovali turné podobne ako aj dva roky dozadu, keď sme hrali v zostave SPLATTERED, STILLBIRTH,CREPITATION, GUTSLIT. A s tým pocitom a nadšením ako to fungovalo predtým si myslím, že je to naozaj skvelá zostava. Jednoducho hromada metalistov jazdiaca naprieč Európou, ktorá so sebou prinesie poriadne peklooo.”

  Kalifornský SPLATTERED majú síce tri roky starú dosku, ale pod Amputated Vein Records chystajú vydať nový materiál, z ktorého nám časť isto predstavia aj na tomto turné:

  “S Amputated Vein spolupracujeme už asi dva roky, ale zatiaľ sme pod ich značkou nič nevydali. Hoci je na obzore slamové splitko so STILLBIRTH, CREPITATION a GOREVENT, pracujeme aj na novom albume a dúfame, že by mohol byť vonku budúcu jar alebo neskôr v lete.“

  Ďalšou formáciou pochádzajúcou z exotickej Indie sú GUTSLIT, ktorí majú prichystaný na vydanie nový album, o ktorom sa basák Gurdip vyjadril nasledovne:

  „Áno, sme jednoznačne nadšení z vydania nášho druhého dlhohrajúceho albumu „Amputheatre” na tomto turné. Nahrávka je skvelým mixom brutal death metalu s grindom a obsahuje aj nádych technických a breakdownových elementov. Všetky skladby sme sa snažili zachovať odlišné jednu od druhej a celý balík sa na vás vyvalí ako neúprosný úder, či zvuková stena, ktorá sa rúti priamo na vás. Skladba, ktorú sme vypustili už získala veľa pozornosti  a pozitívne hodnotenia, čo sa týka štruktúry, produkcie a kvality. Veľmi sa tešíme, že Vám ju zahráme na živo.”

  Spomínam si ako mali v minulosti GUTSLIT nemalé problémy s vízami, ktoré im nedovolili zahrať si v Európe:

  „Áno, v roku 2011 boli naše žiadosti o vízum zamietnuté, ale momentálne s tým už nemáme žiadny problém. Všetko je skvelo načasované a všetko beží tak ako má, takže sa čoskoro uvidíme.“

  Ďalšou exotikou je kolumbijská formácia CARNIVORE DIPROSOPUS, ktorá do tohto nekresťansky nadupaného večera prispeje svojim poriadne guturálnym brutal death metalom, aký dokážu vyprodukovať len Juhoameričania. A napokon zahrajú aj spomínaní Nemci STILLBIRTH, ktorých som mala možnosť vidieť na poslednej indoorovej Flesh Party a vtedy to bol veru parádny koncert, takže sa máte na čo tešiť. Kapacita klubu Nové Korzo je však obmedzená pre 150 návštevníkov, tak neváhajte a zadovážte si lístok na túto akciu vopred. Slovak Metal Army crew sa na Vás všetkých teší!

   

   

  INFO:  

  Miesto  – Nové Korzo, Ružomberok

  Dátum – 28.august 2017

  Lístky – predpredaj 6€ / na mieste 7€
  EVENT: https://www.facebook.com/events/180935865718687/

  PREDPREDAJ priamo v Novom Korze alebo cez TICKETPORTAL : https://www.ticketportal.sk/Event/Brutal_Grooves_Grinding_Moves_Tour_2017

   

 • So
  09
  sep
  2017
 • So
  30
  sep
  2017
  20:00Nové Korzo

  Posledný septembrový deň bude v Ružomberku venovaný brutalite a našlapanej energii. Vystúpia totiž spolky, ktoré sú známe tým, že dokážu rozvracať mysle a zaživa sťahovať z kože!

  KILLCHAIN pripravujú zbrusu nový album a sú stále zverskí a plní bolesti. Ich riffy, ktoré dokážu nabiť do ľudí pod pódiom sú rýchle, choré a vybuchujúce. V Ružomberku dobre známa kapela bude opäť potom krstiť korzársku dlažbu !
  Facebook: https://www.facebook.com/killchainmetal/

  STERCORE, ktorým je pripisovaná lokalita PD nahrali novú dosku, ktorá bude pod našou značkou SMA vonku ešte tento rok. Keďže pôjde o špecifickú limitku v podobe balenia LP/CD, tak to čakanie je trochu dlhšie, no viem, že na takúto kvlaitu sa oplatí počkať. STERCORE sú bombou v oblasti extreme music a tešia sa obľube nielen doma, ale aj za hranicami. Ich živelná produkcia nenechá nikoho len tak nečinne stáť a v Korze sa očakáva totálny MOSHPIT !
  Facebook : https://www.facebook.com/Stercore-141362916060992/

  ANIME TORMENT, death metalisti z českých Litoměříc prezentujú modernejšie poňatie tejto hnilobnej kultúry. Pod pódiom tka bude opäť vytvorené jazero čriev, zvratkov a krvi, v ktorom plávať je povinnosťou. Riffy týchto hrdlorezov dokážu byť ťažké a páliť ako taviace sa železo!
  Facebook : https://www.facebook.com/animetorment/

  www.novekorzo.sk
  www.slovakmetalarmy.sk
  www.immortalsouls.sk

   

   

 • So
  07
  okt
  2017
  20:00Nové Korzo

  DOGMA inc., nedávno vydali svoj druhý album "Blacksun Flowers", ktorým si otvorili cestu na ešte širší metalový matket. Skladby, ktoré kapela nabíja do hláv sú totálne groovy, sú power thrashové, ale aj progresívne smrtiace! Proste DOGMA inc. je zdá sa synonymom kvality s pojenej s originalitou na našej scéne. Nedávna zdravotná udalosť gitaristu Wanziho odstavila pôvodne plánovaný koncert chalanov u nás v Ružomberku, a preto sa sem kapela nominuje opäť, aby ukázala, ako sa robí extrémny metal na Slovensku!
  Facebook: https://www.facebook.com/DOGMA-incmetal-680418791990214/

  https://www.youtube.com/watch?v=kAVGsExPdIQ

   

  BRUTE so svojou treťou doskou "Henchmen" odpálili death metalové dekle nielen tu doma, ale aj naprieč kontinentami. Kapela sa navyše obohatila o nových členov a tak dnes už naživo uvidíte plnú päticu, čo je u BRUTE po posledných rokoch nezvyk. Album "Hnechmen" sa stretol s obrovským uznaním, rešpektom a ohlasmi a jeho prvý lis je v nenávratne a my musíme dorábať! Ale o tom death metal je, musí sa šíriť ako smrtiaca horúčka. Steve a jeho parta vás v Novom Korze rozhodne uvaria na kašu!
  Facebook : https://www.facebook.com/brute.esdm/
  https://www.youtube.com/watch?v=EwUMSJF2H5Y

   

  Nik iný ako PERVERSITY sa nedá považovať za vtchol technického brutal death metalu na Slovensku. Posledný album "Idolatry" to dokazuje v plnej miere a chalani ho konečne odprezentujú aj na dolnom Liptove. Ušľachtilé priestory klubu dovedú korzárov do agónie a kŕčov bolesti! PERVERSITY sa vo svojej diskografii pýšia už 9 kúskami, z ktorých až 5 tvoria plnohodnotné albumy! Set tejto smečky býva vražedný !
  Facebook : https://www.facebook.com/perversityband/
  https://www.youtube.com/watch?v=vVYtFPZOfZw

   

  Z Banskej Bystrice k nám dorazia progresívni deathrasheri SEVEN PAINFUL, ktorí sú zatiaľ poslednou pýchou vydavateľa Slovak Metal Army, keď ich debutový album "Entrophy Of Soul" vyšiel len 25.Augusta. Kapela ktorá povstala na troskách spolku Maria Chuana ponúka progresívnu show plnú zvratov a postupov, ktoré sa dajú považovať za vskutku originálne. SEVEN PAINFUL si na tejto akcii odbijú Ružomberský debut a preto ich uvítajme ako sa na liptákov patrí... poriadnym moshpitom!
  Facebook : https://www.facebook.com/sevenpainful/
  https://www.youtube.com/watch?v=gy4vkzFuWWA&t=2s

   

  EVENT : https://www.facebook.com/events/836100859900591/
  VSTUP : 2€ - v cene vstupného pivo alebo kofola

   

 • So
  21
  okt
  2017
 • Ne
  29
  okt
  2017
  20:00Nové Korzo

  Áno je to tak, naša metalová armáda občas zabŕdne aj do organizovania koncertov a keďže centrum diania okolo SLOVAK METAL ARMY je sústredené v Ružomberku, začína koncertne ožívať aj tamojší klub Nové Korzo. Uprostred jesene sme pre Vás pripravili skvelú akciu, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. Pokiaľ milujete surový, nadupaný a inteligentný grind core so švédskym soundom aký prezentujú napríklad ROTTEN SOUND, či svojho času NASUM, určite vám nie je cudzia ani formácia GADGET pochádzajúca zo švédskeho mestečka Gävle. Na scéne nie sú žiadnymi nováčikmi a aj keď majú na konte len tri dlhohrajúce dosky, pôsobia na nej už zo dvadsať rokov. Na minuloročný album „The Great Destroyer“ si fanúšikovia museli počkať dlhých 10 rokov, ale páni sa opäť prebudili a to aj koncertne. Ja som ich videla na minuloročnej Fekal Party v Modrej Vopici a aj keď Slnko pražilo ostošesť, z ich vystúpenie nejednému fanúšikovi naskočili zimomriavky. Švédsky ladený zvuk je primárnym aj pre nemeckú hviezdu zrodenú v undergrounde IMPLORE, ktorá sa tento rok upísala vydavateľstvu Century Media. Surový a priamočiary crusto/grindo death metal s pomalými sludgovými pasážami vám spôsobí pomalú a mučivú metalovú smrť. Keď ste koncertne vyťažený IMPLORE nevideli v rámci tohtoročného alebo minuloročného turné, ktoré neobišlo ani Slovensko, určite si ich nenechajte ujsť. V septembri im vyjde druhý album s titulom „Subjugate“, takže setlist bude rozšírený o nové pecky. Takže priatelia, tešíme sa na vás v ružomberskom Novom Korze. Supportujúce kapely samozrejme ešte pribudnú, tak sa nechajte prekvapiť.

  VSTUP : 12€ predpredaj / 15€ na mieste
  https://www.ticketportal.sk/Event/GADGET_SWE_IMPLORE_EUR_support
  Kapacita 150 ľudí !

  Akreditácie zoženiete na : simona@immortalsouls.sk

  https://www.facebook.com/GadgetGrindcore/

  https://www.facebook.com/imploreband/

 • So
  04
  nov
  2017
  20:00Nové Korzo

  JARUN
  Prvopočátky směrující ke zrození dnešní kapely sahají do roku 2008, kdy kytarista Jakub „Zagreus“ započal experimentovat s hudbou spojující v sobě prvky black metalu a folklóru.Avšak podoba sólového projektu mu časem přestala dostačovat, tudíž v roce 2010 došlo ke vzniku plnohodnotné kapely. Debutní album „Wziemiozstąpienie” obasahující ještě kompozice z doby > one-man projektu, bylo vydáno roku 2012 a získalo nemálo pozitivních ohlasů u fans i hudebních recenzetů. Na dalším CD „Pod niebem utkanym z popiołu“ už pracuje kompletně celá kapela. I když se jeho realizace trochu natáhne, nakonec vychází roku 2015. Nyní, kdy probíhají finální práce už na třetím
  plnohodnotném nosiči, vám pětice muzikantů z polského rakówa
  představí svoji tvorbu naživo.
  www.facebook.com/jarunband

   

  DRACO HYPNALIS
  hrají melodic technical death/black metal. Již od prvopočátků své existence se kapela potýkala s nedostatkem talentovaných a
  spolehlivých muzikantů, což ve zlomovém okamžiku „bytí či nebytí“ vedlo k používání automatického bubeníka. Tento jakoby „handicap“ však následně dovolil umístit do jejich tvorby nejdříve doprovodné klávesové plochy, které pak díky kompozičnímu umu kytaristy a skladatele Miry přerostly v plnohodnotné party celého orchestru – jak kapela sama říká – takzvaně zavřeného do syntetizéru. Jejich diskografie čítá celkem 4 studiové zápisy: split kazetu „Nobleness Of The Storm-Gatherer“ z roku 2000, debutní CD „Weavers of Unrest“, které mělo být vydáno v Itálii již roku 2003, ale nakonec se nouzově realizovalo doma o dvě léta později, druhé CD „Imagination“ z roku 2007, jímž započala velmi slibná spolupráce s labelem Zero Budget Productions, kde vyšel v roce 2012 i třetí – prozatím poslední disk „Balance of Moments“. Tvorbu z výše uvedených hudebních nosičů
  kapela mnohokráte předvedla na již několika stovkách vystoupení v rámci ucelených turné, miniturné, jednotlivých koncertů či festivalů, a to jak u nás doma, tak i v zahraničí.

   

  ARCHEONIC
  Někomu se může zdát, že jde o jedno z mnoha nových jmen na scéně, ale opak jest pravdou...
  Kvintet ostřílených muzikantů nabitých zkušenostmi z dřívějšího
  působení v kapelách jako Scenery, Absurd Conflict či Personal Signet tentokráte popustí uzdu své fantazii trochu jiným směrem.Přijďte si vychutnat jejich přímočaré, avšak hudebně velmi vyzrálé pojetí groove metalu.

   

  Facebook EVENT : https://www.facebook.com/events/1988810894725690/

   

 • So
  02
  dec
  2017
  20:00Nové Korzo
 • So
  09
  dec
  2017
  20:00Nové Korzo