... to správne miesto pre tvoj relax

Aktuálny program

Aktuálny program

 • So
  20
  jan
  2018
  20:00Nové Korzo

   

  Slovenský metalový armagedon sa blíži ! Domáca scéna ponúkne 3 skvelé bandy, ktoré prídu k nám do Nového Korza. Show začína o 20.00 takže všetci ste srdečne pozvaní.

  Začiatky kapely PSEUDOSAPIENS sa datujú od roku 2009. Zakladajúci členovia Falusoid a Jano už pred tým hrávali v Revúckych kapelách (Virtual Voyage, Excrement, Na smiech...). Po krátkom pôsobení prvého bubeníka Studňu, za bicie sadá niekdajší búchač Tisovskej kapely Protesta, Koza. Žáner Pseudosapiens sa pohybuje v melodických vodách metalu, ktoré miestami smrdia punkom, HC, ale aj black metalom. V roku 2012 vychádza 4-piesňové promo. Chalani odohrajú nejaké koncerty a znovu pracujú na nahrávke, tento krát na dlho hrajúcom albume. Ten vychádza v roku 2014 pod názvom Godfail. Niekedy v tomto období sa mení post basgitaristu, a po odchode Vajca prichádza niekdajší Kozov spoluhráč z Protesty, Vlado. Momentálne kapela pracuje na novom materiáli, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta koncom roku 2018.
  https://www.facebook.com/PSEUDOSAPIENS-209627869072339/

  Prvé riffy pre BLOODCUT začali vznikať v apríli 2015, v auguste toho istého roku Janek rozprával Slavovi o zložených veciach, Slavo dáva podnet k založeniu kapely a k tomu aby sa riffy naskladali do jednotlivých pesničiek. Bicie obstaráva bicí automat, o gitaru a vokál sa stará Janek, Slavo obsluhuje basu. v kapele prebehnú dva pokusy o získanie živého bicmena - prvý pokus nedopadol kvôli bicmanovým výhovorkám, druhý zase kvôli neschopnosti bubeníka zahrať veci na požadovanej úrovni. 5.12.2015 sa nahráva prvé demo "Remains of the Deceased" v SPK štúdiu v Banskej Bystrici, 23.12. kapela odohrá prvý koncert v martinskom Rock pube. Začiatkom roka 2016, po koncerte v Ružomberku, Slavo odchádza z kapely, po krátkom pôsobení basáka Marcela sa Bloodcut stáva jednočlenným projektom, verím však že nie na dlho....august 2016 a Slavo hlási návrat, práce na nových skladbách prebiehajú v plnom prúde, takisto sa rozšíri merchandise o tričká a šiltovky....na konci januára 2017 kapela nastupuje do SPK audio štúdia, kde nahráva debut "The Old Cemetery Stories", ktorý vychádza v apríli 2017 u českého labelu Support Underground. v čase vydania sa ku kapele pridáva spevák Michal, takže Bloodcut je už trio. v tomto zložení kapela skúša, odohrá dva koncerty a ďalej intenzívne pátra po živom bubeníkovi a takisto druhom gitaristovi. koniec roka 2017 prináša prvú novú skladbu zloženú spoločne v trojici.
  https://www.facebook.com/Bloodcut/

  Kapela GAZDASGRIND bola založená v r. 1998 v Banskej Bystrici, kde je aj jej sídlo Jozefom, Ďegvajom a Motajom v momentálnej zostave Jozef - Bubny, Ďegvaj - Basa(Havran), Kubo – Gitara (Realms of Chaos), Falusoid – Bľaky, škreky(Pseudosapiens, Bloody Redemption) Hrajúca Prevažne Death Metal starej školy 80/90 tych rokov prezlečený do novšieho kabátu s vplyvmi a iných žánrov Metalu v poslednom období s textami zaoberajúcimi sa sociálnymi a osobnými problémami. Má na konte tri CD (PéVé3eS – 2007, Gazdovská Veselica – 2010, Zlo – 2015 + Live CD zaživa v Randali - 2008)
  https://www.facebook.com/gazdasgrind/

   

 • So
  10
  feb
  2018
  20:00Nové Korzo

  Vo Februári nás čaká v Novom Korze ďalšia zo skvelých metalových akcií, kde sa predstavia deathmetalisti SURGERY, metlási ASTAROT a blacmetalisti MACHINA BAPHOMETA ! Tešíme sa na vás...

 • So
  10
  mar
  2018
  20:00Nové Korzo

  Death metalová nádielka z Talianska sa u nás predvedie v plnej paráde a to konkrétne v Ružomberku!

  FROM THE SHORES (death metal, IT)
  www.facebook.com/fromtheshores

  Nepovšimnutí neostanú ani ich súputníci na tour:

  THE SILENCE BETWEEN US (melodic deathcore, IT)
  www.facebook.com/tsbuband

  Podporí ich partička z Bratislavy:

  ABORT TO BE BORN (death metal, BA) sa ospravedlnili, vystúpia ATARAXIA
  https://www.facebook.com/ataraxiark/

  Začiatok: 20.00

   

 • So
  07
  apr
  2018
  19:00Nové Korzo

  Až s ďalekej Ruskej zeme sa sem dovalí poriadna smršť Black metalu. V podobe kontroverzných Satarial. Plus potvrdené sk supports FIERY WALTZ, MINOR, SORGOTH, SATARIAL, SAMSARA. Viac info bude priamo v príspevkoch v evente kde si rozoberieme celú štruktúru celej párty. Team špina matal!!!

  PS: Je úplne samozrejmosťou že kardinál a pápež budú oslavovac a alkohol do seba a vás liať 😀

  Official event and place. The whirlwind of black metal will come from as far as Russia. In the form of controversial Satarial. Plus confirmed Slovak supports FIERY WALTZ, MINOR, SORGOTH, SATARIAL, SAMSARA . More info later and posters! Team, filth, metal!!!

  PS: Of course! Cardinal and Pope will be celebrating and pouring alcohol into themselves and yourselves 😀

  SAMSARA - Doom Death Atmospheric Funeral/SK
  https://www.facebook.com/pg/OFFICIALAtmosphericDoom/about/?ref=page_internal

  SATARIAL - Black metal/RUS
  https://www.facebook.com/SATARIAL-68262948642/?fref=ts

  SORGOTH - Black metal/SK
  https://www.facebook.com/Sorgoth-508418605970050/?fref=ts

  MINOR - Satanic death/SK
  https://www.facebook.com/MINOR-1485956561692016/?fref=ts

  FIERY WALTZ - Metal/SK
  https://www.facebook.com/FieryWaltz/

  Afterka až do temného mŕtva!!!

   

 • So
  28
  apr
  2018
  20:00Nové Korzo

  Palo Chodelka so svojimi strunami obieha slovenské kluby, kde prezentuje nový program. Tak sa stane aj u nás v Novom Korze, kde svoje turné zavŕši koncertom 28.apríla 2018. Veríme, že si to prídete vychutnať.

   

 • St
  16
  máj
  2018
  19:00Nové Korzo

  Tachovská post-metalová smečka NEUROTIC MACHINERY a havířovští post-rock / metaloví POSTCARDS FROM ARKHAM spojí své síly v rámci „Manta & Dissonance Tour“. Na tomto turné zavítají též na Nové korzo, aby představili své nejnovější počiny.

  Večer spojující snovou atmosféru s drtivými kytarami se blíží - buďte u toho s námi!

  Více informací bude následovat.

  Odkazy:

  https://www.facebook.com/neuroticmachinery/

  https://www.facebook.com/PostcardsFromArkham/

   

 • Pi
  25
  máj
  2018
  20:00Nové Korzo

  Pagan metalový RAMCHAT založila známa slovenská metalová persóna,  Pavel "Hirax" Baričák, a to v roku 2013. Zostavu doplnili nemenej ostrieľaní metaloví harcovníci z Martina. Ešte v tom roku kapela nahráva svoje kultové EP "Bes", kde sa nachádzali prvé dva hity a to Mor ho! a Posledný Pohan.

  Druhé EP "Karpaty" bolo nahraté v štúdiu Shaark a vzišli z neho hity "V ríši vlkov" a "Karpaty". O rok neskôr vychádzajú obe EP-ka na spoločnom digipacku, aj LP. Starého speváka Leča nahrádza skúsený Walki z Porfýrie a od tohto momentu sa zostava nemení.

  V roku 2016 kapela nabehla k Rolandovi Grapowovi a nahrala pod jeho producentským dohľadom album "Atrana" (digi CD, aj LP). Skladby ako "Perún hromom žehná nás", "Sila ducha", alebo "Tŕne hrobov" sa okamžite stali obľúbenými a skupina ich dodnes prezentuje aj na živo. Tento rok sa aj RAMCHAT obliekol do svojho povestného pohanského image a začal v ešte väčšej miere koncertovať, pričom pribúdalo pozvaní na silné metalové festivaly, ako aj lokálne koncerty, kde je kapela volaná ako hlavná kapela večera.

  V roku 2017 RAMCHAT vydáva album "Nepočaria!". Prvá polovička albumu sa točila u Rolanda Grapowa, druhá s Martinom Roženekom v českom GM štúdiu. Tu sa nadviazala aj spolupráca s pražským masteringovým štúdiom BioTech. K albumu bol natočený profesionálny videoklip k titulnej piesni "Nepočaria!", ku kapele pribudol manager Pablox, zvukár Michal, čím sa kapela nadobro sprofesionalizovala.

  Aktuálna zostava RAMCHAT:
  Maťo Walki - spev
  Pavel Hirax Baričák - gitara, vokály
  Viťo Kotrík - gitara
  Richard Pokorný - basa
  Mišo Golbiško Goldberger - bicie
 • So
  01
  sep
  2018
  18:00Nové Korzo

  BRUTE v roku 2018 oslavujú svoju dvadsaťročnú existenciu. Pri tejto príležitosti chystáme akciu, ktorá bude stáť naozaj za to ! Domáce aj zahraničné mená, ktoré už mimochodom v Ružombekru v minulosti už hrali, kopec merchu a skvelú atmosféru.. a samozrejme, DEATH METAL !

  viac postupne, zatiaľ postačí rezervnúť si dátum, je to posledný prázdninový víkend.

  Zatiaľ potvrdené kapely :
  FEEL A CURSE - Liptovský Mikuláš
  SUBURBAN TERRORIST - BelUSA
  ASILENT - Singapúr
  WORLD END MAN - Japonsko
  INTEGRAL - Taliansko
  INFECTED CHAOS - Rakúsko
  BRUTE - HEADLINER

   

 • So
  29
  sep
  2018
  19:30Nové Korzo
  Európske turné skvostnej brutal death mealovej bandy CENOTAPH sa pristaví aj u nás na Slovensku! Priamo v sídle Slovak Metal Army v sobotu 29 Septembra, takmer mesiac po 20th Brute Anniversary, sa títo banditi z Turecka vynasnažia stiahnuť kožu z vašich tiel. Na Slovensku budú tento rok vystupovať po prvý krát !
   
  CENOTAPH /TUR/
   
  CRANIOTOMY /SVK/
   
  CRANIAL CARNAGE /CZE/
   
  V supporte sa ešte snažíme o Uerberos z Poľska.
   
  Predpredaj vstupeniek rozbehneme ihneď po uzavretí lajnapu!
 • So
  06
  okt
  2018
  20:00Nové Korzo

  Tento sobotný večer sa u nás v Novom Korze predstavia 2 nemecké kapely. HERO´S FATE, ktorí prezentujú skvelý melodický detah metal a BRAIN SHUFFLE, ktorí sú trochu modernejší, no veľmi chytľaví a presvedčiví. Koncert sa začne o 20.00 večer a vstupné na túto akciu je dobrovoľné!

  HERO´S FATE vznikli v roku 2009 a od začiatku boli ovplyvnení melodikou rôznych metalových žánrov. Počas svojej existencie vydali 2 EP a taktiež dva plnohodnotné albumy. Doteraz vystupovali v ôsmych krajinách, kde boli ich skladby prijaté veľmi pozitívne.

  https://www.youtube.com/watch?v=b6RyQA0ZT5o

  BRAIN SHUFFLE svoju existenciu započali v období ako ich kolegovia, no čo sa týka vydavateľských aktivít, tam značne zaostávajp, pretože počas doterajšej kariéry im život znepríjemňovali neustále personálne zmeny. Tie sa upokojili až v minulom roku, kedy kapela vydala EP a dnes už má takmer pripravený materiál na plnohodnotný album. Ako je to už zvykom v oblasti Hamburgu, chalani sa snažia o virtuózne nadupaný materiál.

  https://www.youtube.com/watch?v=hOR65xl2_0g

   

 • So
  10
  nov
  2018
  20:00Nové Korzo

  Z Talianskej Padovy prídu do Nového Korza groove šialenci 8FULSTRIKE, aby predviedli svoj set plný superhlbokých riffov a brutálnych zvukov. Títo maniaci vydali 3 albumy a nedávno urobili zmenu v zostave na poste basovej linky. MOSHPIT na tejto akcii bude povinný !

   

  8FULSTRIKE
  https://www.facebook.com/8fulstrike/

  https://www.youtube.com/watch?v=PAhOmVtPVOM

  Zo stajne Slovak Metal Army budú Talianom sekundovať kapely DARCHAIC a STERCORE !

  DARCHAIC majú za sebou 4 radové albumy a patria k tomu najviac živelnému, čo na domácej scéne máme. Posledný album "Materia" vyšiel na etikete Slovak Metal Army a je ešte stále pomerne čerstvou novinkou.

  DARCHAIC
  https://www.facebook.com/darchaicmetal/

  https://www.youtube.com/watch?v=ZI--nYWml4E

  STERCORE sa výrazne zviditeľnili vďaka novému EP Eternal Sunlight, ktorý tiež vyšiel na etikete SMA. K tomuto EP bol odprezentovaný aj špičkový klip, kapela sa objavila vo viacerých európskych časákoch a dokáže predviesť naozaj živelný koncert.

  STERCORE
  https://www.facebook.com/stercore.slovakia/

  https://www.youtube.com/watch?v=bicIzyWShyA

  Aj tu je sa rozhodne na čo tešiť ! 

   

 • So
  17
  nov
  2018
  20:00Nové Korzo

  V rámci Európskeho turné vystúpia mexickí hrdlorezi MULUC PAX a sekundanti ANIME TORMENT z Česka ! Bomba akcia len za symbolické evríčko, dôjdite !