... to správne miesto pre tvoj relax

Aktuálny program

Aktuálny program

 • So
  25
  feb
  2017
  20:00Vstupné: 3€

  Ataraxia - drsné jadro troch metalurgov spod Čebraťa, ktorí obcujú s hc/crust/grindcorom a občas sa zatúlajú do iných metalových zákutí...

 • So
  11
  mar
  2017
  20:00Vstupné: 3€

  Nový album Smola a Hrušky – Čiernobiely je plný farieb. Punkoví romantici z kapely Smola a Hrušky v Ružomberku.

  Smola a Hrušky je slovenská reggae-punková hudobná skupina zo Spišskej Novej Vsi, ktorá vznikla v roku 1997. Skupinu preslávili najmä hity: Svokra, Fajčiť Treba, Pridaj Si Ma, Na Čom Záleží, Som Najebaný, Čierny Biely a mnohé ďalšie.

 • So
  25
  mar
  2017
  20:00Vstupné: 3€

  Zrod skupiny EUFORY, na ktorého počiatku stála bubeníčka Miriama Hodoňová ako zakladajúci člen kapely, sa začal písať v r. 2008. Miriama, tvrdá vyznávačka heavy metalu, glam metalu a hard rocku 80tych rokov, začala hrávať na bicie nástroje, za ktorými si drží stabilné miesto v skupine EUFORY až do súčasnosti.

  www.eufory.sk

 • So
  22
  apr
  2017
  20:00Vstupné: 3€

  Kapelu Sunlips založili v roku 2008 súrodenci speváčka Viky a gitarista Paľo. Počas svojho pôsobenia si sami vydali v roku 2010 EP album s piatimi skladbami a v roku 2013 album Dosť bolo rečí. Skupina za svoju existenciu okrem koncertovania a vydania niekoľkých videoklipov sa úspešne zúčastila mnohých kapelových súťaží, kde získala aj finančné ocenenia, spomenieme napr. Košický zlatý poklad, Rock me fest v Nitre. V súčasnosti kapela pracuje na novom albume, ktorý by mal vyjsť v lete 2017.

  www.sunlips.sk

 • Po
  28
  aug
  2017
  20:00Nové Korzo

  Ružomberský klub Nové Korzo stále žije a na konci leta tu môžete zažiť brutálne death metalové peklo. Práve v tomto priestore bude mať celoeurópske turné s názvom BRUTAL GROOVES GRINDING MOVESsvoju jedinú zastávku v rámci Slovenska (28.august 2017). Vystúpia tu štyri formácie, ktoré síce majú vo svojej žánrovej škatuľke spoločné slovné spojenie death metal, ale takmer každá banda pochádza z iného kontinentu. GUTSLIT sú z Indie, SPLATTEREDz americkej Kalifornie, ďalej sú tu Kolumbijčania CARNIVORE DIPROSOPUS a Európu reprezentujú Nemci STILLBIRTH. O tom, ako sa vôbec tieto formácie mohli dať dokopy nám pár viet povedal basgitarista Josh zo SPLATTERED:

  „Za spojením našej kapely s celým lajnapom tohto turné stojí tvrdá práca chlapcov zo Stillbirth, Lukasa a Dominika. Oni dali všetko dokopy, zorganizovali turné podobne ako aj dva roky dozadu, keď sme hrali v zostave SPLATTERED, STILLBIRTH,CREPITATION, GUTSLIT. A s tým pocitom a nadšením ako to fungovalo predtým si myslím, že je to naozaj skvelá zostava. Jednoducho hromada metalistov jazdiaca naprieč Európou, ktorá so sebou prinesie poriadne peklooo.”

  Kalifornský SPLATTERED majú síce tri roky starú dosku, ale pod Amputated Vein Records chystajú vydať nový materiál, z ktorého nám časť isto predstavia aj na tomto turné:

  “S Amputated Vein spolupracujeme už asi dva roky, ale zatiaľ sme pod ich značkou nič nevydali. Hoci je na obzore slamové splitko so STILLBIRTH, CREPITATION a GOREVENT, pracujeme aj na novom albume a dúfame, že by mohol byť vonku budúcu jar alebo neskôr v lete.“

  Ďalšou formáciou pochádzajúcou z exotickej Indie sú GUTSLIT, ktorí majú prichystaný na vydanie nový album, o ktorom sa basák Gurdip vyjadril nasledovne:

  „Áno, sme jednoznačne nadšení z vydania nášho druhého dlhohrajúceho albumu „Amputheatre” na tomto turné. Nahrávka je skvelým mixom brutal death metalu s grindom a obsahuje aj nádych technických a breakdownových elementov. Všetky skladby sme sa snažili zachovať odlišné jednu od druhej a celý balík sa na vás vyvalí ako neúprosný úder, či zvuková stena, ktorá sa rúti priamo na vás. Skladba, ktorú sme vypustili už získala veľa pozornosti  a pozitívne hodnotenia, čo sa týka štruktúry, produkcie a kvality. Veľmi sa tešíme, že Vám ju zahráme na živo.”

  Spomínam si ako mali v minulosti GUTSLIT nemalé problémy s vízami, ktoré im nedovolili zahrať si v Európe:

  „Áno, v roku 2011 boli naše žiadosti o vízum zamietnuté, ale momentálne s tým už nemáme žiadny problém. Všetko je skvelo načasované a všetko beží tak ako má, takže sa čoskoro uvidíme.“

  Ďalšou exotikou je kolumbijská formácia CARNIVORE DIPROSOPUS, ktorá do tohto nekresťansky nadupaného večera prispeje svojim poriadne guturálnym brutal death metalom, aký dokážu vyprodukovať len Juhoameričania. A napokon zahrajú aj spomínaní Nemci STILLBIRTH, ktorých som mala možnosť vidieť na poslednej indoorovej Flesh Party a vtedy to bol veru parádny koncert, takže sa máte na čo tešiť. Kapacita klubu Nové Korzo je však obmedzená pre 150 návštevníkov, tak neváhajte a zadovážte si lístok na túto akciu vopred. Slovak Metal Army crew sa na Vás všetkých teší!

   

   

  INFO:  

  Miesto  – Nové Korzo, Ružomberok

  Dátum – 28.august 2017

  Lístky – predpredaj 6€ / na mieste 7€
  EVENT: https://www.facebook.com/events/180935865718687/

  PREDPREDAJ priamo v Novom Korze alebo cez TICKETPORTAL : https://www.ticketportal.sk/Event/Brutal_Grooves_Grinding_Moves_Tour_2017

   

 • So
  09
  sep
  2017
 • So
  30
  sep
  2017
  20:00Nové Korzo

  Posledný septembrový deň bude v Ružomberku venovaný brutalite a našlapanej energii. Vystúpia totiž spolky, ktoré sú známe tým, že dokážu rozvracať mysle a zaživa sťahovať z kože!

  KILLCHAIN pripravujú zbrusu nový album a sú stále zverskí a plní bolesti. Ich riffy, ktoré dokážu nabiť do ľudí pod pódiom sú rýchle, choré a vybuchujúce. V Ružomberku dobre známa kapela bude opäť potom krstiť korzársku dlažbu !
  Facebook: https://www.facebook.com/killchainmetal/

  STERCORE, ktorým je pripisovaná lokalita PD nahrali novú dosku, ktorá bude pod našou značkou SMA vonku ešte tento rok. Keďže pôjde o špecifickú limitku v podobe balenia LP/CD, tak to čakanie je trochu dlhšie, no viem, že na takúto kvlaitu sa oplatí počkať. STERCORE sú bombou v oblasti extreme music a tešia sa obľube nielen doma, ale aj za hranicami. Ich živelná produkcia nenechá nikoho len tak nečinne stáť a v Korze sa očakáva totálny MOSHPIT !
  Facebook : https://www.facebook.com/Stercore-141362916060992/

  ANIME TORMENT, death metalisti z českých Litoměříc prezentujú modernejšie poňatie tejto hnilobnej kultúry. Pod pódiom tka bude opäť vytvorené jazero čriev, zvratkov a krvi, v ktorom plávať je povinnosťou. Riffy týchto hrdlorezov dokážu byť ťažké a páliť ako taviace sa železo!
  Facebook : https://www.facebook.com/animetorment/

  www.novekorzo.sk
  www.slovakmetalarmy.sk
  www.immortalsouls.sk

   

   

 • So
  07
  okt
  2017
  20:00Nové Korzo

  DOGMA inc., nedávno vydali svoj druhý album "Blacksun Flowers", ktorým si otvorili cestu na ešte širší metalový matket. Skladby, ktoré kapela nabíja do hláv sú totálne groovy, sú power thrashové, ale aj progresívne smrtiace! Proste DOGMA inc. je zdá sa synonymom kvality s pojenej s originalitou na našej scéne. Nedávna zdravotná udalosť gitaristu Wanziho odstavila pôvodne plánovaný koncert chalanov u nás v Ružomberku, a preto sa sem kapela nominuje opäť, aby ukázala, ako sa robí extrémny metal na Slovensku!
  Facebook: https://www.facebook.com/DOGMA-incmetal-680418791990214/

  https://www.youtube.com/watch?v=kAVGsExPdIQ

   

  BRUTE so svojou treťou doskou "Henchmen" odpálili death metalové dekle nielen tu doma, ale aj naprieč kontinentami. Kapela sa navyše obohatila o nových členov a tak dnes už naživo uvidíte plnú päticu, čo je u BRUTE po posledných rokoch nezvyk. Album "Hnechmen" sa stretol s obrovským uznaním, rešpektom a ohlasmi a jeho prvý lis je v nenávratne a my musíme dorábať! Ale o tom death metal je, musí sa šíriť ako smrtiaca horúčka. Steve a jeho parta vás v Novom Korze rozhodne uvaria na kašu!
  Facebook : https://www.facebook.com/brute.esdm/
  https://www.youtube.com/watch?v=EwUMSJF2H5Y

   

  Nik iný ako PERVERSITY sa nedá považovať za vtchol technického brutal death metalu na Slovensku. Posledný album "Idolatry" to dokazuje v plnej miere a chalani ho konečne odprezentujú aj na dolnom Liptove. Ušľachtilé priestory klubu dovedú korzárov do agónie a kŕčov bolesti! PERVERSITY sa vo svojej diskografii pýšia už 9 kúskami, z ktorých až 5 tvoria plnohodnotné albumy! Set tejto smečky býva vražedný !
  Facebook : https://www.facebook.com/perversityband/
  https://www.youtube.com/watch?v=vVYtFPZOfZw

   

  Z Banskej Bystrice k nám dorazia progresívni deathrasheri SEVEN PAINFUL, ktorí sú zatiaľ poslednou pýchou vydavateľa Slovak Metal Army, keď ich debutový album "Entrophy Of Soul" vyšiel len 25.Augusta. Kapela ktorá povstala na troskách spolku Maria Chuana ponúka progresívnu show plnú zvratov a postupov, ktoré sa dajú považovať za vskutku originálne. SEVEN PAINFUL si na tejto akcii odbijú Ružomberský debut a preto ich uvítajme ako sa na liptákov patrí... poriadnym moshpitom!
  Facebook : https://www.facebook.com/sevenpainful/
  https://www.youtube.com/watch?v=gy4vkzFuWWA&t=2s

   

  EVENT : https://www.facebook.com/events/836100859900591/
  VSTUP : 2€ - v cene vstupného pivo alebo kofola

   

 • So
  21
  okt
  2017
 • Ne
  29
  okt
  2017
  20:00Nové Korzo

  Áno je to tak, naša metalová armáda občas zabŕdne aj do organizovania koncertov a keďže centrum diania okolo SLOVAK METAL ARMY je sústredené v Ružomberku, začína koncertne ožívať aj tamojší klub Nové Korzo. Uprostred jesene sme pre Vás pripravili skvelú akciu, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. Pokiaľ milujete surový, nadupaný a inteligentný grind core so švédskym soundom aký prezentujú napríklad ROTTEN SOUND, či svojho času NASUM, určite vám nie je cudzia ani formácia GADGET pochádzajúca zo švédskeho mestečka Gävle. Na scéne nie sú žiadnymi nováčikmi a aj keď majú na konte len tri dlhohrajúce dosky, pôsobia na nej už zo dvadsať rokov. Na minuloročný album „The Great Destroyer“ si fanúšikovia museli počkať dlhých 10 rokov, ale páni sa opäť prebudili a to aj koncertne. Ja som ich videla na minuloročnej Fekal Party v Modrej Vopici a aj keď Slnko pražilo ostošesť, z ich vystúpenie nejednému fanúšikovi naskočili zimomriavky. Švédsky ladený zvuk je primárnym aj pre nemeckú hviezdu zrodenú v undergrounde IMPLORE, ktorá sa tento rok upísala vydavateľstvu Century Media. Surový a priamočiary crusto/grindo death metal s pomalými sludgovými pasážami vám spôsobí pomalú a mučivú metalovú smrť. Keď ste koncertne vyťažený IMPLORE nevideli v rámci tohtoročného alebo minuloročného turné, ktoré neobišlo ani Slovensko, určite si ich nenechajte ujsť. V septembri im vyjde druhý album s titulom „Subjugate“, takže setlist bude rozšírený o nové pecky. Takže priatelia, tešíme sa na vás v ružomberskom Novom Korze. Supportujúce kapely samozrejme ešte pribudnú, tak sa nechajte prekvapiť.

  VSTUP : 12€ predpredaj / 15€ na mieste
  https://www.ticketportal.sk/Event/GADGET_SWE_IMPLORE_EUR_support
  Kapacita 150 ľudí !

  Akreditácie zoženiete na : simona@immortalsouls.sk

  https://www.facebook.com/GadgetGrindcore/

  https://www.facebook.com/imploreband/

 • So
  04
  nov
  2017
  20:00Nové Korzo

  JARUN
  Prvopočátky směrující ke zrození dnešní kapely sahají do roku 2008, kdy kytarista Jakub „Zagreus“ započal experimentovat s hudbou spojující v sobě prvky black metalu a folklóru.Avšak podoba sólového projektu mu časem přestala dostačovat, tudíž v roce 2010 došlo ke vzniku plnohodnotné kapely. Debutní album „Wziemiozstąpienie” obasahující ještě kompozice z doby > one-man projektu, bylo vydáno roku 2012 a získalo nemálo pozitivních ohlasů u fans i hudebních recenzetů. Na dalším CD „Pod niebem utkanym z popiołu“ už pracuje kompletně celá kapela. I když se jeho realizace trochu natáhne, nakonec vychází roku 2015. Nyní, kdy probíhají finální práce už na třetím
  plnohodnotném nosiči, vám pětice muzikantů z polského rakówa
  představí svoji tvorbu naživo.
  www.facebook.com/jarunband

   

  DRACO HYPNALIS
  hrají melodic technical death/black metal. Již od prvopočátků své existence se kapela potýkala s nedostatkem talentovaných a
  spolehlivých muzikantů, což ve zlomovém okamžiku „bytí či nebytí“ vedlo k používání automatického bubeníka. Tento jakoby „handicap“ však následně dovolil umístit do jejich tvorby nejdříve doprovodné klávesové plochy, které pak díky kompozičnímu umu kytaristy a skladatele Miry přerostly v plnohodnotné party celého orchestru – jak kapela sama říká – takzvaně zavřeného do syntetizéru. Jejich diskografie čítá celkem 4 studiové zápisy: split kazetu „Nobleness Of The Storm-Gatherer“ z roku 2000, debutní CD „Weavers of Unrest“, které mělo být vydáno v Itálii již roku 2003, ale nakonec se nouzově realizovalo doma o dvě léta později, druhé CD „Imagination“ z roku 2007, jímž započala velmi slibná spolupráce s labelem Zero Budget Productions, kde vyšel v roce 2012 i třetí – prozatím poslední disk „Balance of Moments“. Tvorbu z výše uvedených hudebních nosičů
  kapela mnohokráte předvedla na již několika stovkách vystoupení v rámci ucelených turné, miniturné, jednotlivých koncertů či festivalů, a to jak u nás doma, tak i v zahraničí.

   

  ARCHEONIC
  Někomu se může zdát, že jde o jedno z mnoha nových jmen na scéně, ale opak jest pravdou...
  Kvintet ostřílených muzikantů nabitých zkušenostmi z dřívějšího
  působení v kapelách jako Scenery, Absurd Conflict či Personal Signet tentokráte popustí uzdu své fantazii trochu jiným směrem.Přijďte si vychutnat jejich přímočaré, avšak hudebně velmi vyzrálé pojetí groove metalu.

   

  Facebook EVENT : https://www.facebook.com/events/1988810894725690/

   

 • So
  02
  dec
  2017
  20:00Nové Korzo
 • So
  09
  dec
  2017
  20:00Nové Korzo
 • So
  20
  jan
  2018
  20:00Nové Korzo

   

  Slovenský metalový armagedon sa blíži ! Domáca scéna ponúkne 3 skvelé bandy, ktoré prídu k nám do Nového Korza. Show začína o 20.00 takže všetci ste srdečne pozvaní.

  Začiatky kapely PSEUDOSAPIENS sa datujú od roku 2009. Zakladajúci členovia Falusoid a Jano už pred tým hrávali v Revúckych kapelách (Virtual Voyage, Excrement, Na smiech...). Po krátkom pôsobení prvého bubeníka Studňu, za bicie sadá niekdajší búchač Tisovskej kapely Protesta, Koza. Žáner Pseudosapiens sa pohybuje v melodických vodách metalu, ktoré miestami smrdia punkom, HC, ale aj black metalom. V roku 2012 vychádza 4-piesňové promo. Chalani odohrajú nejaké koncerty a znovu pracujú na nahrávke, tento krát na dlho hrajúcom albume. Ten vychádza v roku 2014 pod názvom Godfail. Niekedy v tomto období sa mení post basgitaristu, a po odchode Vajca prichádza niekdajší Kozov spoluhráč z Protesty, Vlado. Momentálne kapela pracuje na novom materiáli, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta koncom roku 2018.
  https://www.facebook.com/PSEUDOSAPIENS-209627869072339/

  Prvé riffy pre BLOODCUT začali vznikať v apríli 2015, v auguste toho istého roku Janek rozprával Slavovi o zložených veciach, Slavo dáva podnet k založeniu kapely a k tomu aby sa riffy naskladali do jednotlivých pesničiek. Bicie obstaráva bicí automat, o gitaru a vokál sa stará Janek, Slavo obsluhuje basu. v kapele prebehnú dva pokusy o získanie živého bicmena - prvý pokus nedopadol kvôli bicmanovým výhovorkám, druhý zase kvôli neschopnosti bubeníka zahrať veci na požadovanej úrovni. 5.12.2015 sa nahráva prvé demo "Remains of the Deceased" v SPK štúdiu v Banskej Bystrici, 23.12. kapela odohrá prvý koncert v martinskom Rock pube. Začiatkom roka 2016, po koncerte v Ružomberku, Slavo odchádza z kapely, po krátkom pôsobení basáka Marcela sa Bloodcut stáva jednočlenným projektom, verím však že nie na dlho....august 2016 a Slavo hlási návrat, práce na nových skladbách prebiehajú v plnom prúde, takisto sa rozšíri merchandise o tričká a šiltovky....na konci januára 2017 kapela nastupuje do SPK audio štúdia, kde nahráva debut "The Old Cemetery Stories", ktorý vychádza v apríli 2017 u českého labelu Support Underground. v čase vydania sa ku kapele pridáva spevák Michal, takže Bloodcut je už trio. v tomto zložení kapela skúša, odohrá dva koncerty a ďalej intenzívne pátra po živom bubeníkovi a takisto druhom gitaristovi. koniec roka 2017 prináša prvú novú skladbu zloženú spoločne v trojici.
  https://www.facebook.com/Bloodcut/

  Kapela GAZDASGRIND bola založená v r. 1998 v Banskej Bystrici, kde je aj jej sídlo Jozefom, Ďegvajom a Motajom v momentálnej zostave Jozef - Bubny, Ďegvaj - Basa(Havran), Kubo – Gitara (Realms of Chaos), Falusoid – Bľaky, škreky(Pseudosapiens, Bloody Redemption) Hrajúca Prevažne Death Metal starej školy 80/90 tych rokov prezlečený do novšieho kabátu s vplyvmi a iných žánrov Metalu v poslednom období s textami zaoberajúcimi sa sociálnymi a osobnými problémami. Má na konte tri CD (PéVé3eS – 2007, Gazdovská Veselica – 2010, Zlo – 2015 + Live CD zaživa v Randali - 2008)
  https://www.facebook.com/gazdasgrind/

   

 • So
  10
  feb
  2018
  20:00Nové Korzo

  Vo Februári nás čaká v Novom Korze ďalšia zo skvelých metalových akcií, kde sa predstavia deathmetalisti SURGERY, metlási ASTAROT a blacmetalisti MACHINA BAPHOMETA ! Tešíme sa na vás...

 • So
  10
  mar
  2018
  20:00Nové Korzo

  Death metalová nádielka z Talianska sa u nás predvedie v plnej paráde a to konkrétne v Ružomberku!

  FROM THE SHORES (death metal, IT)
  www.facebook.com/fromtheshores

  Nepovšimnutí neostanú ani ich súputníci na tour:

  THE SILENCE BETWEEN US (melodic deathcore, IT)
  www.facebook.com/tsbuband

  Podporí ich partička z Bratislavy:

  ABORT TO BE BORN (death metal, BA) sa ospravedlnili, vystúpia ATARAXIA
  https://www.facebook.com/ataraxiark/

  Začiatok: 20.00

   

 • So
  07
  apr
  2018
  19:00Nové Korzo

  Až s ďalekej Ruskej zeme sa sem dovalí poriadna smršť Black metalu. V podobe kontroverzných Satarial. Plus potvrdené sk supports FIERY WALTZ, MINOR, SORGOTH, SATARIAL, SAMSARA. Viac info bude priamo v príspevkoch v evente kde si rozoberieme celú štruktúru celej párty. Team špina matal!!!

  PS: Je úplne samozrejmosťou že kardinál a pápež budú oslavovac a alkohol do seba a vás liať 😀

  Official event and place. The whirlwind of black metal will come from as far as Russia. In the form of controversial Satarial. Plus confirmed Slovak supports FIERY WALTZ, MINOR, SORGOTH, SATARIAL, SAMSARA . More info later and posters! Team, filth, metal!!!

  PS: Of course! Cardinal and Pope will be celebrating and pouring alcohol into themselves and yourselves 😀

  SAMSARA - Doom Death Atmospheric Funeral/SK
  https://www.facebook.com/pg/OFFICIALAtmosphericDoom/about/?ref=page_internal

  SATARIAL - Black metal/RUS
  https://www.facebook.com/SATARIAL-68262948642/?fref=ts

  SORGOTH - Black metal/SK
  https://www.facebook.com/Sorgoth-508418605970050/?fref=ts

  MINOR - Satanic death/SK
  https://www.facebook.com/MINOR-1485956561692016/?fref=ts

  FIERY WALTZ - Metal/SK
  https://www.facebook.com/FieryWaltz/

  Afterka až do temného mŕtva!!!

   

 • So
  28
  apr
  2018
  20:00Nové Korzo

  Palo Chodelka so svojimi strunami obieha slovenské kluby, kde prezentuje nový program. Tak sa stane aj u nás v Novom Korze, kde svoje turné zavŕši koncertom 28.apríla 2018. Veríme, že si to prídete vychutnať.

   

 • St
  16
  máj
  2018
  19:00Nové Korzo

  Tachovská post-metalová smečka NEUROTIC MACHINERY a havířovští post-rock / metaloví POSTCARDS FROM ARKHAM spojí své síly v rámci „Manta & Dissonance Tour“. Na tomto turné zavítají též na Nové korzo, aby představili své nejnovější počiny.

  Večer spojující snovou atmosféru s drtivými kytarami se blíží - buďte u toho s námi!

  Více informací bude následovat.

  Odkazy:

  https://www.facebook.com/neuroticmachinery/

  https://www.facebook.com/PostcardsFromArkham/

   

 • Pi
  25
  máj
  2018
  20:00Nové Korzo

  Pagan metalový RAMCHAT založila známa slovenská metalová persóna,  Pavel "Hirax" Baričák, a to v roku 2013. Zostavu doplnili nemenej ostrieľaní metaloví harcovníci z Martina. Ešte v tom roku kapela nahráva svoje kultové EP "Bes", kde sa nachádzali prvé dva hity a to Mor ho! a Posledný Pohan.

  Druhé EP "Karpaty" bolo nahraté v štúdiu Shaark a vzišli z neho hity "V ríši vlkov" a "Karpaty". O rok neskôr vychádzajú obe EP-ka na spoločnom digipacku, aj LP. Starého speváka Leča nahrádza skúsený Walki z Porfýrie a od tohto momentu sa zostava nemení.

  V roku 2016 kapela nabehla k Rolandovi Grapowovi a nahrala pod jeho producentským dohľadom album "Atrana" (digi CD, aj LP). Skladby ako "Perún hromom žehná nás", "Sila ducha", alebo "Tŕne hrobov" sa okamžite stali obľúbenými a skupina ich dodnes prezentuje aj na živo. Tento rok sa aj RAMCHAT obliekol do svojho povestného pohanského image a začal v ešte väčšej miere koncertovať, pričom pribúdalo pozvaní na silné metalové festivaly, ako aj lokálne koncerty, kde je kapela volaná ako hlavná kapela večera.

  V roku 2017 RAMCHAT vydáva album "Nepočaria!". Prvá polovička albumu sa točila u Rolanda Grapowa, druhá s Martinom Roženekom v českom GM štúdiu. Tu sa nadviazala aj spolupráca s pražským masteringovým štúdiom BioTech. K albumu bol natočený profesionálny videoklip k titulnej piesni "Nepočaria!", ku kapele pribudol manager Pablox, zvukár Michal, čím sa kapela nadobro sprofesionalizovala.

  Aktuálna zostava RAMCHAT:
  Maťo Walki - spev
  Pavel Hirax Baričák - gitara, vokály
  Viťo Kotrík - gitara
  Richard Pokorný - basa
  Mišo Golbiško Goldberger - bicie
 • So
  01
  sep
  2018
  18:00Nové Korzo

  BRUTE v roku 2018 oslavujú svoju dvadsaťročnú existenciu. Pri tejto príležitosti chystáme akciu, ktorá bude stáť naozaj za to ! Domáce aj zahraničné mená, ktoré už mimochodom v Ružombekru v minulosti už hrali, kopec merchu a skvelú atmosféru.. a samozrejme, DEATH METAL !

  viac postupne, zatiaľ postačí rezervnúť si dátum, je to posledný prázdninový víkend.

  Zatiaľ potvrdené kapely :
  FEEL A CURSE - Liptovský Mikuláš
  SUBURBAN TERRORIST - BelUSA
  ASILENT - Singapúr
  WORLD END MAN - Japonsko
  INTEGRAL - Taliansko
  INFECTED CHAOS - Rakúsko
  BRUTE - HEADLINER

   

 • So
  29
  sep
  2018
  19:30Nové Korzo
  Európske turné skvostnej brutal death mealovej bandy CENOTAPH sa pristaví aj u nás na Slovensku! Priamo v sídle Slovak Metal Army v sobotu 29 Septembra, takmer mesiac po 20th Brute Anniversary, sa títo banditi z Turecka vynasnažia stiahnuť kožu z vašich tiel. Na Slovensku budú tento rok vystupovať po prvý krát !
   
  CENOTAPH /TUR/
   
  CRANIOTOMY /SVK/
   
  CRANIAL CARNAGE /CZE/
   
  V supporte sa ešte snažíme o Uerberos z Poľska.
   
  Predpredaj vstupeniek rozbehneme ihneď po uzavretí lajnapu!
 • So
  06
  okt
  2018
  20:00Nové Korzo

  Tento sobotný večer sa u nás v Novom Korze predstavia 2 nemecké kapely. HERO´S FATE, ktorí prezentujú skvelý melodický detah metal a BRAIN SHUFFLE, ktorí sú trochu modernejší, no veľmi chytľaví a presvedčiví. Koncert sa začne o 20.00 večer a vstupné na túto akciu je dobrovoľné!

  HERO´S FATE vznikli v roku 2009 a od začiatku boli ovplyvnení melodikou rôznych metalových žánrov. Počas svojej existencie vydali 2 EP a taktiež dva plnohodnotné albumy. Doteraz vystupovali v ôsmych krajinách, kde boli ich skladby prijaté veľmi pozitívne.

  https://www.youtube.com/watch?v=b6RyQA0ZT5o

  BRAIN SHUFFLE svoju existenciu započali v období ako ich kolegovia, no čo sa týka vydavateľských aktivít, tam značne zaostávajp, pretože počas doterajšej kariéry im život znepríjemňovali neustále personálne zmeny. Tie sa upokojili až v minulom roku, kedy kapela vydala EP a dnes už má takmer pripravený materiál na plnohodnotný album. Ako je to už zvykom v oblasti Hamburgu, chalani sa snažia o virtuózne nadupaný materiál.

  https://www.youtube.com/watch?v=hOR65xl2_0g

   

 • So
  10
  nov
  2018
  20:00Nové Korzo

  Z Talianskej Padovy prídu do Nového Korza groove šialenci 8FULSTRIKE, aby predviedli svoj set plný superhlbokých riffov a brutálnych zvukov. Títo maniaci vydali 3 albumy a nedávno urobili zmenu v zostave na poste basovej linky. MOSHPIT na tejto akcii bude povinný !

   

  8FULSTRIKE
  https://www.facebook.com/8fulstrike/

  https://www.youtube.com/watch?v=PAhOmVtPVOM

  Zo stajne Slovak Metal Army budú Talianom sekundovať kapely DARCHAIC a STERCORE !

  DARCHAIC majú za sebou 4 radové albumy a patria k tomu najviac živelnému, čo na domácej scéne máme. Posledný album "Materia" vyšiel na etikete Slovak Metal Army a je ešte stále pomerne čerstvou novinkou.

  DARCHAIC
  https://www.facebook.com/darchaicmetal/

  https://www.youtube.com/watch?v=ZI--nYWml4E

  STERCORE sa výrazne zviditeľnili vďaka novému EP Eternal Sunlight, ktorý tiež vyšiel na etikete SMA. K tomuto EP bol odprezentovaný aj špičkový klip, kapela sa objavila vo viacerých európskych časákoch a dokáže predviesť naozaj živelný koncert.

  STERCORE
  https://www.facebook.com/stercore.slovakia/

  https://www.youtube.com/watch?v=bicIzyWShyA

  Aj tu je sa rozhodne na čo tešiť ! 

   

 • So
  17
  nov
  2018
  20:00Nové Korzo

  V rámci Európskeho turné vystúpia mexickí hrdlorezi MULUC PAX a sekundanti ANIME TORMENT z Česka ! Bomba akcia len za symbolické evríčko, dôjdite !

 • So
  09
  feb
  2019
 • So
  16
  feb
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok
 • So
  23
  feb
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok

 • So
  02
  mar
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok

 • So
  16
  mar
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok
 • So
  23
  mar
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok
 • So
  06
  apr
  2019
 • So
  20
  apr
  2019
 • So
  25
  máj
  2019
 • So
  08
  jún
  2019
  19:00Nové Korzo Ružomberok

  Na Ružomberok sa nezadržateľne valí vlna ťažkého kovu!!
  do tanca i do poga vám zahrajú účinkujúci:

  HROBAR (thrash/crossover / Banská Štiavnica)
  https://bandzone.cz/hrobar

  MORHORR (blackened thrash and roll / Bratislava)
  https://www.facebook.com/morhorr/

  ACETON (thrash/crossover / Ružomberok)
  https://bandzone.cz/_109751

  ABIOZA (hard rock-hardcore / Martin)
  https://bandzone.cz/_109073

   

  Event:
  https://www.facebook.com/events/579229562587343/

 • So
  29
  jún
  2019
  18:00Nové Korzo Ružomberok

  20 NARODENINY NOVÉHO KORZA

  sa budú niesť v duchu príjemnej zábavy a kultúry... Viac info čoskoro

 • St
  07
  aug
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  RITUALS OF IMMORTAL SOULS - WARM UP

  JUNGLE ROT /USA/ European tour 2019
  SURGERY, BLOODY REDEMPTION, DEPOSITED FLESH /SVK/

  https://www.youtube.com/watch?v=pLJ1sgA1iAE

   

 • So
  31
  aug
  2019
 • So
  28
  sep
  2019
 • So
  12
  okt
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok
 • So
  26
  okt
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok

 • So
  16
  nov
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Vstupné na akciu je DOBROVOĽNÉ ale veríme, že každý tú scénu a hlavne akcie v Novom Korze podporí a niečo do kasičky, ktorá bude NA BARE aj vhodí a vyzbiera sa nejaké to kilko. VOPRED ĎAKUJEME

   

 • So
  30
  nov
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok
 • So
  21
  dec
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok
 • So
  28
  dec
  2019
  20:00Nové Korzo Ružomberok
 • So
  29
  feb
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  VSTUPNÉ  - 4€

 • So
  21
  mar
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Marcový program prináša excelentný death metal z Nemecka !
  Koncert začína o 20.00 - support bude doplnený

  VSTUP 5€

  PIGHEAD - DE
  https://www.facebook.com/PigheadOfficial/

  INTENDED EXECUTION - DE
  https://www.facebook.com/intendedexecution/

   

 • So
  18
  apr
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok
  Turné Českých formácií NEUROTIC MACHINERY a SOMETHING LIKE sa zastaví NA JEDINEJ SK ZASTÁVKE v Ružomberskom klube Nové Korzo. Vstup 4€, štart o 20.00.
   
  NEUROTIC MACHINERY
   
  SOMETHING LIKE
   
  INPROBUS /SK/
 • So
  23
  máj
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  INFO ČOSKORO !

  Útok Poľských kapiel !

 • So
  20
  jún
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Sobota určená kapelám, ktoré spolupracujô so Slovak Metal Army, viac info čoskoro.

 • So
  25
  júl
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Voľný termín pre metalové kapely. Ak máte záujem o tento termín, pošlite o vašich kapelách čo najviac informácií /bio, video, odkaz na hudbu, stránku kapely.../ na email: booking@novekorzo.sk

 • So
  15
  aug
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Voľný termín pre metalové kapely. Ak máte záujem o tento termín, pošlite o vašich kapelách čo najviac informácií /bio, video, odkaz na hudbu, stránku kapely.../ na email: booking@novekorzo.sk

 • So
  19
  sep
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Info v najbližších dňoch

   

 • So
  17
  okt
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Ak máte záujem stať sa na tomto oncerte predkapelou, pošlite o vašich kapelách čo najviac informácií /bio, video, odkaz na hudbu, stránku kapely.../ na email: booking@novekorzo.sk

 • So
  14
  nov
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Viac informácií prinesieme čoskoro

 • So
  05
  dec
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Voľný termín pre metalové kapely. Ak máte záujem o tento termín, pošlite o vašich kapelách čo najviac informácií /bio, video, odkaz na hudbu, stránku kapely.../ na email: booking@novekorzo.sk

 • So
  12
  dec
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Tradičné každoročné vystúpenie RK JAZZ BAND

 • So
  26
  dec
  2020
  20:00Nové Korzo Ružomberok

  Opäť v znamení kapiel, ktoré spolupracujú so Slovak Metal Army, viac info čoskoro.