... to správne miesto pre tvoj relax

História

História

Piváreň NOVÉ KORZO nájdete v historickom centre mesta Ružomberok v malebnej uličke Panská, neďaleko Synagógy. Táto ulička patrí k najstarším v meste. Od pradávna prepájala sídlo Likavského panstva Kaštieľ Sv. Žofie s návrším Kostola Sv. Ondreja. Historická budova, v ktorej sa nachádza náš podnik má viac ako 150 ROKOV. Počas tejto doby sa tu vystriedalo množstvo majiteľov a každý z nich mal svoju predstavu o tom čo sa tu bude prevádzkovať.

 

V posledných rokoch minulého tisícročia v budove sídlil preslávený undergroundový klub "U Jozefa." Pamätníci isto s láskou spomínajú na letné posedenia a úžasné koncerty pod holým nebom v záhradnej časti podniku. Súčasný majiteľ získal budovu v roku 1999 a začala sa písať história našej pivárne, ktorá do nového milénia vkročila pod názvom "Nové Korzo." PRVÁ ETAPA rekonštrukčných prác prebehla počas júna 2000. V letnej záhrade sa vyklčoval porast, položila sa dlažba a výhľad na hviezdičky definitívne zmizol vďaka zastrešeniu.

 

V júni 2005 sa uskutočnila DRUHÁ ETAPA rekonštrukčných prác. Pristavilo sa poschodie, upravil sa vstup do budovy a kompletne vynovila fasáda. Radikálne sa zmodernizoval interiér a vybavenie celého podniku, na poschodí pribudol salónik, pred vchodom sa vybudovala letná terasa. Investičná akcia v hodnote niekoľko miliónov Sk významným spôsobom zmenila celkový vzhľad budovy a takisto historickej uličky Panská. Poslednou rekonštrukciou podnik dostal svoj jedinečný výraz a získal svoju charakteristickú atmosféru, vďaka ktorej je taký obľúbený.